Локо игра цял мач с човек по-малко и загуби минимално от Страсбург

Локо Пловдив игра цели 80 минути с човек по-малко, но не инкасира нов гол и пропусна златен шанс да изравни Снимка: LAP.bg

Локо Пловдив загуби минимално с 0:1 от Страсбург на "Лаута" в първи двубой от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Пловдивчани получиха гол и останаха с 10 души още в началото, но се бориха до края и запазиха шансове за реванша.

Всичко се обърка за Локомотив още в 10-ата минута, когато при опасна атака на Страсбург Йосип Томашевич фаулира Нуно да Коща като последен в защитата. Томашевич беше изгонен с директен червен картон и Локо трябваше да играе цели 80 минути с човек по-малко.

А от отсъдения фаул последва центриране, Стефан Митрович беше оставен сам на далечна греда и с глава вкара на Луков за 1:0.

Домакините не се предадоха и в 21-ата минута Анте Аралица затрудни вратаря Матс Селс с удар по земята, а после от ъгловия удар Ален Ожболт изпусна отблизо.

В 39-ата минута Локо трябваше да получи дузпа за игра с ръка на Мартен, който опита да избие с глава, но очевидно наруши правилата. Реферът обаче подмина ситуацията.

Минута преди края на полувремето Ален Ожболт вкара, но беше в засада.

След 60-ата минута Страсбург се разигра, но Мартин Луков направи две сигурни намеси, а при останалите завършващи удари гостите не бяха точни.

В 86-ата минута дойде златният шанс за "смърфовете" да изравнят. Бирсент Карагарен обаче не успя да уцели вратата от чиста позиция точно пред малкия пеналт.

После Мартин Луков със спасяване срещу Ажурек остави на Локо някакви надежди за реванша, а Малембана спря пред голлинията повтория удар на нападателя.

Така след седмица във Франция Локомотив Пловдив ще се опита да навакса гола пасив.