Лудогорец се отпуши и отнесе Валур в Разград

Дан Битон имаше известна доза късмет при откриващия гол, след който мачът стана доста по-лесен за Лудогорец Снимка: LAP.bg

Лудогорец се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа след успех с 4:0 над Валур в Разград.

На "Лудогорец Арена" българският шампион не допусна повече неприятни изненади срещу исландците, след като в първия двубой срещна проблеми и едва в края стигна до равенството 1:1.

"Орлите" започнаха нервно реванша и вратарят Пламен Илиев трябваше да се намесва на два пъти.

В 7-ата минута обаче Лудогорец поведе с щастлив гол и мачът стана доста по-лесен за домакините. Жоржиньо центрира отдясно към Дан Битон, който засече лошо топката и тя излизаше далеч от вратата, но се удари в бранител на гостите и влетя във вратата - 1:0.

В 24-ата минута след центриране на Чибота, Джордан Икоко стреля с глава, а вратарят Халдорсон някак пусна топката през ръцете си за 2:0.

Към края на мача току-що появилият се като резерва Якуб Шверчок оформи крайния резултат с два бързи гола.

В 82-ата минута отново Жоржиньо асистира, а полякът с хубав завършващ удар покачи на 3:0. Минута по-късно Шверчок отлично пое топката с рамо и отново завърши покрай вратаря - 4:0.

Следващият съперник на Лудогорец ще бъде уелският ТНС, който отпадна от Шампионската лига след общ резултат 0:3 срещу Копенхаген.