Борусия удари Интер от 0:2 и съвсем завърза групата на смъртта

Хакими вкара два гола и в гостуването на Славия Прага, а сега се разписа два пъти срещу Интер Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд съвсем завърза групата на смъртта в Шампионската лига с пълен обрат и победа с 3:2 над Интер на "Сигнал Идуна Парк".

Немците изоставаха с 0:2 на почивката, но стигнаха до победата с невероятно второ полувреме и два гола на сензационния Ашраф Хакими.

Още в 5-ата минута защитата на Борусия се провали и позволи на Лаутаро Мартинес да овладее една дълга топка, да пробие и сам да завърши атаката за 1:0.

Домакините натиснаха, но не им вървеше завършващият пас, а на няколко пъти и Самир Ханданович спаси при удари на Марио Гьотце, Джейдън Санчо и Торган Азар.

В 40-ата минута Интер направи брилянтна атака, при която Лаутаро пусна към Кандрева, който центрира отдясно, а връхлитащият от втора позиция Матиас Весино с едно докосване завърши за 2:0.

През втората част обаче Интер издишаше тотално при набезите на съперника.

В 51-ата минута отлична атака доведе до центриране отдясно на Гьотце и Хакими вкара първия си гол в срещата, за да върне домакините в мача.

В 64-ата минута тъкмо появилият се в игра Пако Алкасер пресече подаване от тъч в близост до пеналта на Интер и асистира на Юлиан Брандт, който проби и завърши по диагонала за 2:2.

Обратът стана факт в 77-ата минута след поредна добра атака на Борусия и точен завършващ удар на Хакими.

В група F водач остава Барселона с 8 т., следват Борусия със 7, Интер с 4 и Славия Прага с 2.