Жиру: Байерн е машина

Жиру заяви, че двете попадения в началото на второто полувреме са пречупили Челси.

"Имахме своите положения да отбележим, но след двете попадения за три минути в началото на второто полувреме беше много трудно да се отърсим психологически и да се върнем в мача.

Но Байерн е машина. Те бяха по-добрият отбор на терена и заслужено спечелиха. Няма какво да губим на реванша", заяви нападателят на Челси Оливие Жиру след тежщото поражения с 0:3 у дома от баварците в първия осминафинал в Шампионската лига.

Мениджърът на "сините" Франк Лампард пък коментира:

"Това е тежък урок за нас. Не сме играли на това ниво от доста време и се сблъскахме с реалността. Трябва да гледаме от позитивната страна. Може би тази вечер няма да го осъзнаят, но именно в тези мачове играчите разбират на какво ниво трябва да бъдат в елиминационните мачове.

Не бива да мислим за резултата. Ясно е, че при 0:3 сме в лоша позиция. Остава единствено да покажем гордостта си в реванша. Ще бъде трудно. Може би ще се наложи да направим промени, но който и да влезе в игра, трябва да покаже характер."