Манчестър Юнайтед пребори Партизан с дузпа

Фил Джоунс и останалите от Юнайтед бяха принудени да водят голяма битка, за да надборят Партизан Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед взе трудна победа с 1:0 над Партизан в Белград и продължава да е на първо място в своята група L на Лига Европа.

Гол от дузпа на Антони Марсиал през първата част донесе успеха, а домакините пропуснаха няколко изгодни положения и от своя страна на три пъти имаха претенции за дузпа.

Срещата се раздвижи към края на полувремето, когато съперниците си размениха по една греда, а после Юнайтед поведе.

Брандън Уилямс беше спънат в наказателното поле, а Антони Марсиал отбеляза от бялата точка за 1:0.

След почивката Партизан натисна и Серхио Ромеро спаси удар на Сума, а Садик и Натхо не намериха очертанията на вратата при своите опити за изравняване.

Макар че и в този мач не впечатли, Юнайтед остава начело в групата със 7 т., следват АЗ Алкмаар с 5, Партизан с 4 и Астана с 0.