Спорна дузпа спря ЦСКА на "Васил Левски"

Евандро отново се разписа, но в края на полувремето всичко се обърка. От ЦСКА не бяха никак доволни от съдийството, а на няколко пъти публиката скандираше "Мафия! Мафия!" Снимка: LAP.bg

ЦСКА завърши 1:1 с украинския Зоря Луганск в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

На националния стадион "Васил Левски", "армейците" започнаха обнадеждаващо и откриха рано резултата с дежурния гол на Евандро. В края на първата част обаче гостите изравниха от спорна дузпа и удържаха до края изгодния за тях резултат.

Люпко Петрович отново беше избрал печелившата до момента тактика с трима централни защитници и ЦСКА стоеше стабилно на терена от самото начало.

Увереният старт беше гарниран с гол още в 13-ата минута, а негов автор беше обичайният герой за "червените" напоследък Евандро да Силва.

При атака отляво Кристиян Малинов центрира остро и Евандро майсторски насочи във вратата с левия крак за 1:0.

ЦСКА откровено се опитваше да задържи резултата и мачът стана доста нервен и накъсан. Всичко се развиваше по план за българския тим до 44-ата минута, когато Зоря получи спорна дузпа.

При опит за центриране топката се удари в ръката на легналия на земята Раул Албентоса, а преди това даже се отби от гърдите му. Реферът обаче посочи бялата точка, а Юрченко отбеляза дузпата за 1:1.

През втората част мачът остана доста равностоен. В 47-ата минута Зоря пропусна добра ситуация след статично положение, после обаче играта пак стана изключително накъсана заради постоянните нарушения.

Гостите все по-откровено демонстрираха, че резултатът ги устройва, докато ЦСКА опита да натисне.

В 74-ата минута опасен удар на Тиаго Родригес премина малко встрани от вратата.

До края атаките на домакините не бяха достатъчно остри и до нов гол не се стигна. Така всичко ще се реши в реванша след седмица.