Ювентус нулира Барса и изхвърли каталунците от Лигата

Ювентус показа здрави нерви и неутрализира съперника и във втория мач, а каталунците бяха твърде неточни пред вратата Снимка: Getty Images

Ювентус затвори Барселона на „Камп Ноу" и удържа 0:0 в четвъртфинала реванш от Шампионската лига.

Победата на „бианконерите" с 3:0 в първия мач ги класира напред, а Барса отпада без да успее да отбележи гол във вратата на Джанлуиджи Буфон.

И двата отбора започнаха много агресивно мача, с остри влизания и борба за всяка топка.

Барселона наложи натиск, но Ювентус използваше възможностите си да контраатакува. Гонсало Игуаин имаше добра възможност да обстрелва вратата на домакините, но ударът му мина над гредата. Първото чисто положение за Барса се откри пред Меси, който от наказателното поле фронтално срещу вратата не нацели добре топката и шутът мина встрани.

Острите влизания в срещата изнервиха играчите на Барселона, които постоянно имаха претенции към съдията Бьорн Кайперс, той обаче се справяше авторитетно в трудните ситуации.

Малко преди почивката Меси падна лошо след подложка на Пянич и разкървави лицето си, а веднага след това Неймар извърши много груб фаул за отмъщение и щастливо се размина само с жълт картон.

През второто полувреме Барселона отправи голямо количество неточни удари към Буфон, а самият вратар се намеси когато трябваше, за да запази суха мрежата си и в този двубой.

В 66-ата минута дойде единствената грешка на стража - той изпусна топката след корнер, тя беше отклонена към Меси, но Бълхата не уцели поопразнената врата с десния крак.

В последните минути Луис Енрике пусна Пако Алкасер в предни позиции и прати Жерар Пике да играе като нападател, но и това не помогна. Две опасни контраатаки на Ювентус завършиха с удари, които Тер Щеген спаси, а Буфон отрази удар на Масчерано отблизо.

Така Барселона не постигна ново чудо след обрата срещу ПСЖ в миналата фаза, а след две сухи мрежи срещу каталунците „Старата госпожа" заслужено продължава напред.