Солскяер мечтае Юнайтед да е като Барса

Юнайтед напуска борбата в Шампионската лига на четвъртфиналната фаза след общ резултат 0:4 срещу испанския гранд. Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер си пожела неговият отбор да заиграе като Барселона след отпадането на "червените дяволи" от каталунците.

"Най-напред искам да отбележа изключителното ниво на Лионел Меси днес. След 2:0 мачът свърши. Той е друга класа, двамата заедно с Кристиано Роналдо са най-добрите в последните 10 години. Ние трябва да се стремим да можем да играем като Барселона.

Знам, че ни е по силите, но трябва много работа. Ако искаме да се върнем на реалното ниво на Манчестър Юнайтед, към истинските традиции на клуба, трябва да можем да сме конкурентни на отбори като Барселона.

Днес те бяха няколко нива над нас. Искаме да играем още такива мачове и догодина, така че сега започваме да мислим за неделя", коментира норвежецът, който вече насочва поглед към Висшата лига, където "червените дяволи" водят борба за място в топ 4, за да са в Шампионската лига и наесен. В края на седмицата Юнайтед гостува на Евертън, а на 24-ти е домакин на Сити в градското дерби на Манчестър.