Барса и Юнайтед оправдаха очакванията за голям спектакъл на "Камп Ноу"

Барса и Юнайтед оправдаха очакванията за голям спектакъл на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images

Барселона и Манчестър Юнайтед завършиха 2:2 в голям спектакъл от плейофния кръг на Лига Европа.

Голямото дерби в турнира оправда очакванията и съперниците изиграха атрактивен двубой на много високо темпо с множество ситуации и пред двамата вратари.

Барса поведе, но после допусна обрат и трябваше да изравнява, а накрая натисна сериозно, но се размина с победен гол.

Двата тима се впуснаха в голяма битка и първото полувреме беше доста равностойно.

Опасности и пред двете врати не липсваха, но до голове не се стигна. Лошата новина за домакините беше принудителната смяна на Педри към края на частта.

След почивката вече започнаха да падат и попаденията.

В 50-ата минута Маркос Алонсо беше изпуснат след един ъглов удар и с глава стреля прецизно покрай Де Хеа за 1:0.

Само три минути по-късно Маркъс Рашфорд за пореден път се изстреля отдясно, беше намерен зад защитата и с рязък удар в близкия ъгъл преодоля Тер Щеген за 1:1.

Добрите моменти за Юнайтед продължиха и в 61-вата минута се стигна до пълен обрат. Отново Рашфорд беше в основата на събитията - той се освободи отдясно и центрира остро, Бруно Фернандеш отклони с пета и топката се удари в Жул Кунде, за да влезе във вратата.

Автоголът направи мача още по-отворен и последваха вихрени атаки и към двете наказателни полета.

В 77-ата минута Барса стигна до 2:2 след прострелно центриране на Рафиня от десния фланг, което се превърна в удар в далечния ъгъл.

Роберт Левандовски скочи да играе с топката, но не я докосна и тя влетя директно във вратата.

Двубоят остана вълнуващ до края и първо Рашфорд пропусна за гостите, после каталунците поискаха дузпа за игра с ръка на Фред.

Барса беше на сантиметри от гола в 86-ата минута, когато се стигна до греда при разбъркване пред Де Хеа. Секунди по-късно вратарят отрази силен удар от близко разстояние.

Домакинският натиск продължи до последните секунди, но без успех - равенството оставя реванша на "Олд Трафорд" след седмица напълно отворен.