Барса загря за Реал с обрат, но даде жертва

Барса загря за Реал с обрат, но даде жертва Снимка: Getty Images

Барселона се класира за четвъртфиналите в Лига Европа след победа с 2:1 над Галатасарай като гост в срещата реванш между двата тима.

Каталунците направиха пълен обрат и с общ резултат 3:2 отстраниха съперника няколко дни преди да се изправят срещу Реал Мадрид в неделното Ел Класико за първенството.

Тази вечер Маркао откри за домакините в 28-ата минута с глава след ъглов удар, но по-малко от 10 минути след това Педри изравни с хладнокръвно изпълнение в наказателното поле.

В началото на втората част Пиер-Емерик Обамеянг изведе Барселона напред от близка дистанция при атака, в която Иняки Пеня направи двойно спасяване, но беше безпомощен при финалния удар на габонеца.

След като поведе, тимът на Шави контролираше събитията на терена и не допусна положение пред вратата си.

"Блаугранас" пропуснаха да си решат мача с трети гол и в края удариха греда, но постигнаха целта си.

Лошата новина за тях е контузията на Сержиньо Дест, който беше принудително заменен в 56-ата минута и е под въпрос за Ел Класико.