Байерн не прояви милост и изрита Барса от Шампионската лига

Байерн не прояви милост и изрита Барса от Шампионската лига Снимка: Getty Images

Барселона отпадна от Шампионската лига още в груповата фаза за пръв път от две десетилетия насам.

Испанският гранд не направи чудо и загуби с 0:3 от Байерн Мюнхен на "Алианц Арена" в последния си двубой от група Е, с което завърши на трето място в крайното класиране.

Така каталунците ще играят в Лига Европа напролет, а вместо тях в Шампионската лига продължава Бенфика след рутинна победа с 2:0 над Динамо Киев.

Въпреки че мачът беше без значение за Байерн, Юлиан Нагелсман удържа на думата си и пусна титулярите в игра, със звездите Левандовски, Мюлер и Сане в предни позиции.

Каталунците започнаха амбициозно мача и пресата им работеше, макар че те не стигаха до някакви кой знае колко чисти положения.

Домакините обаче търпеливо и постепенно наложиха волята си и след 30-ата минута нещата тръгнаха в печална посока за Барса.

Първо Жорди Алба се контузи и се наложи да бъде заменен, а скоро след това Томас Мюлер откри с глава след асистенция на Левандовски. Араухо изчисти топката преди тя да влети в мрежата и се наложи технологията на голлинията да потвърди попадението.

В 43-тата минута Лерой Сане стреля коварно отдалеч, а параболата на топката излъга Тер Щеген и вратарят пусна лековат гол за 2:0.

Почти веднага след почивката Сане направи голям пропуск, но после Джамал Мусиала покачи на 3:0.

Младокът засече центриране на Алфонсо Дейвис от самата аутлиния, при което останаха съмнения, че топката е напуснала очертанията на терена.

Все пак попадението беше признато и с него интригата окончателно приключи, а до края мачът просто се доиграваше.

Байерн печели групата с пълен актив от 18 т., следват Бенфика с 8, Барселона със 7 и Динамо Киев с 1.