Ботев се отърва с минимално поражение в Атина и запази шансове за реванша

Ботев се отърва с минимално поражение в Атина и запази шансове за реванша Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив загуби с 1:2 гостуването си на гръцкия гранд Панатинайкос в първа среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Българският тим изоставаше с 0:2 след тежко първо полувреме в Атина и усети силата на съперника, но през втората част се върна в сблъсъка с гол на резервата Ален Корошец.

Така Ботев запази шансове за отстраняване на гърците преди реванша на собствен терен.

Още в 8-ата минута Панатинайкос поведе с гол на Александър Йеремеев. Пет минути по-късно голмайсторът пропусна да отбележи повторно.

В 36-ата минута "канарчетата" имаха основателни претенции за дузпа след препъване срещу Акере в пеналта, но съдията си замълча и минута преди почивката Ботев получи втори гол.

Йонас Там направи дузпа и Анастасиос Бакасетас я превърна в гол за 2:0.

След час игра трети гол на Панатинайкос беше отменен заради засада.

10 минути по-късно Ботев нанесе своя удар, след като топката беше отнета в невралгична зона и две резерви изработиха попадението.

Мартин Секулич напредна и изведе Корошец, който на празна врата направи 1:2.

Малко по-късно гредата спаси пловдивчани след удар на Джуричич, а Йеремеев не успя при добавката.

В 83-тата минута беше отсъдена дузпа за Ботев, но такава нямаше и тя беше отменена - реферът се убеди, че не е имало контакт с вратаря при падането на Ехидже Укаки в пеналта.

Играчите на Душан Керкез обаче могат да бъдат доволни от крайния резултат тази вечер. Те ще приемат Панатинайкос на "Колежа" след седмица.