ЦСКА 1948 пропусна да откаже Будучност още в София

ЦСКА 1948 пропусна да откаже Будучност още в София Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 започна сезона си в евротурнирите с ценна победа с 1:0 над черногорския Будучност на националния стадион "Васил Левски".

Българският тим показа, че е по-класен от съперника си и надделя с гол на Бирсент Карагарен в края на първата част.

Отборът на Валентин Илиев може да съжалява, че не отбеляза при още някое от създадените положения, но в крайна сметка не допусна чиста ситуация пред собствената врата и взе предимство преди ответния сблъсък от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

"Армейците" изиграха силно първо полувреме, в което значително превъзхождаха съперника.

След няколко пропуска, заслуженият гол падна в 44-тата минута. Тогава Бирсент Карагарен откри с глава след центриране на Симеон Василев отляво.

През второто полувреме гостите от Подгорица дадоха признаци за активизиране, но в 68-ата минута Карагарен пропусна да покачи на 2:0 сам срещу вратаря заради изчистване на защитник от голлинията.

После пропуск очи в очи с вратаря направи и Радослав Кирилов.

ЦСКА 1948 трябва да довърши започнатото в реванша, който предстои на 1 август.