Дебютен гол и първо място в групата зарадваха "Сан Сиро"

Дебютен гол и първо място в групата зарадваха "Сан Сиро" Снимка: Getty Images

Милан излезе начело в група "Е" на Шампионската лига след домакински успех с 3:1 над Динамо Загреб.

Италианският шампион заслужи победата и оглави класирането с точка над днешния си съперник.

Динамо пък не успя да поднесе втора поредна сензация, след като в първия кръг победи Челси у дома.

Тази вечер хърватите успяваха да удържат Милан до края на първата част, когато Шутало извърши нарушение срещу Рафаел Леао в пеналта и се стигна до дузпа.

Оливие Жиру вкара от бялата точка.

Само две минути след подновяването на играта Салемакерс удвои с глава след центриране на Леао.

Гостите бързо се върнаха в мача с попадение на Мислав Оршич, но в 77-ата минута резервата Томазо Побега уби интригата с първия си гол с екипа на "росонерите".

Така Милан води в групата с 4 т. пред Динамо с 3, РБ Залцбург с 1 и Челси с 0.