Две дузпи и отменен гол спряха Лудогорец на "Олимпико"

Две дузпи и отменен гол спряха Лудогорец на "Олимпико" Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец загуби с 1:3 от Рома на "Олимпико" в решаващия мач от група "C" на Лига Европа и поражението го изхвърли от надпреварата.

Българският шампион изигра много силно първо полувреме и след него водеше в резултата. След почивката обаче Рома направи пълен обрат благодарение на две дузпи и на намеса на ВАР, с която беше отменен изравнителен гол за гостите.

От самото начало Лудогорец направи отлично впечатление с играта си.

Българският тим беше добре подреден, не позволяваше на Рома да атакува опасно и на свой ред се възползваше от скоростта си в атака и от пробойните в отбраната на домакините.

Така Лудогорец създаде няколко нелоши шансове, а Бърнард Текпетей внасяше много острота по десния фланг.

Атаките на "орлите" ставаха все по-добри и Каули се отличи с много опасен удар, при който топката облиза гредата.

В 41-вата минута Лудогорец заслужено поведе. Рик Джонатан направи пробив още от централата линия и не се намери кой да го спре да стигне до границата на наказателното поле и да отправи тежък удар в ъгъла за 1:0.

Рома не създаде нито едно положение през първата част и футболистите на Жозе Моуриньо бяха изпратени с освирквания от тифозите.

Треньорът реагира с тройна смяна и от откриващите секунди на второто полувреме домакините се вдигнаха на щурм.

Опасностите пред Серджио Падт започнаха да се редуват и в 54-тата минута се стигна до първата дузпа - за нарушение на Сисиньо срещу Николо Дзаниоло.

Лоренцо Пелегрини изпълни уверено от бялата точка за 1:1.

Само пет минути по-късно беше отсъдена втора дузпа, след като Оливие Вердон изблъска в гръб нахлулия в пеналта Дзаниоло.

Пелегрини отново не сбърка и Рома поведе.

В 77-ата минута се стигна до най-спорния момент. Нонато изравни за Лудогорец след пробив на Рик Джонатан, но ВАР се намеси и попадението беше отменено, тъй като в началото на атаката Джонатан беше посегнал и ударил намиращия се зад него Ибаньес.

След тази ситуация съпротивителните сили на "орлите" се изчерпаха.

Пет минути преди края на редовното време Дзаниоло окончателно се превърна в герой за своите с дрибъл през няколко играчи и трето попадение във вратата на Падт.

В края крахът на Лудогорец стана пълен, тъй като Вердон получи червен картон за стъпване върху лицето на съперник.

Така Рома измести Лудогорец и зае второто място в групата, а българският шампион ще играе напролет в Лигата на конференциите.

Проблемът за разградчани е, че ще трябва да се оправят без цели четирима наказани футболисти в следващия си евромач.