Гризман с неприятен антирекорд след червения картон срещу Ливърпул

Гризман с неприятен антирекорд след червения картон срещу Ливърпул Снимка: Getty Images

Антоан Гризман отбеляза и двете попадения за Атлетико Мадрид при загубата с 2:3 от Ливърпул в Шампионската лига, но записа неприятен антирекорд, след като получи директен червен картон.

Французинът се разписа в 20-ата и 34-ата минута, с което помогна на домакините да се върнат в мача от 0:2, но бе изгонен в началото на второто полувреме, след като удари с крак Роберто Фирмино в главата.

Така Атлетико игра с човек по-малко 40 минути и не успя да удържи на натиска на "червените", въпреки че в края имаше сериозни претенции за дузпа, която съдията първо отсъди, но след това отмени след намесата на ВАР.

След изгонването си Гризман се превърна в първия футболист в историята на Шампионската лига, който е изгонен, след като е вкарал два гола.

Да, това е една от тези странни статистики, които се водят, и първият подобен случай в най-престижния европейски клубен турнир е именно този на Гризман от вторник вечер.

Гризман вече има три гола за Атлетико, след като се върна от Барселона. И трите французинът отбеляза в Шампионската лига, като преди това се разписа и срещу Милан при победата с 2:1.

В Ла Лига 30-годишният нападател все още не е успял да се разпише в общо осем изиграни мача.