Инфарктен край прати ПСЖ на полуфинал и разби мечтите на Аталанта

Инфарктен край прати ПСЖ на полуфинал и разби мечтите на Аталанта Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен се класира на полуфинал в Шампионската лига след инфарктна победа с 2:1 над Аталанта в Лисабон.

Сензационните дебютанти в турнира водеха в резултата цял мач, но допуснаха два гола във финалните минути и се сбогуваха с мечтата си.

В неочакван герой за ПСЖ се превърна резервата Ерик Максим Чупо-Мотинг, който се появи в игра вместо Мауро Икарди в 79-ата минута и отбеляза победното попадение. Основна роля за обрата изигра и Килиан Мбапе, който доскоро беше контузен и затова не започна сред титулярите.

Преди Томас Тухел да направи печелившите смени обаче, отборът му изпитваше големи трудности.

В самото начало Неймар пропусна стопроцентово положение сам срещу вратаря заради много лош завършващ изстрел встрани от вратата.

После и италианците създадоха опасност и накараха Кейлор Навас да се намесва.

В 27-ата минута Аталанта поведе с прекрасен диагонален удар на Марио Пашалич в далечния ъгъл.

ПСЖ изцяло взе инициативата, но всичко опасно за парижани идваше единствено от Неймар, който още на два пъти беше на изстрелна позиция, но не уцели вратата.

След почивката френският шампион трудно създаваше положения, въпреки че продължаваше да владее повече топката.

В 60-ата минута в игра се появи невъзстановеният Мбапе, който веднага раздвижи нападението на своите.

15 минути преди края той проби отляво, но Спортиело спаси удара му.

Аталанта вече докосваше победата, но в 90-ата минута друга резерва, Чупо-Мотинг, намери Неймар в наказателното поле.

Бразилецът успя да отправи топката към Маркиньос, който след рикошет в Де Роон изравни.

Парижани усетиха, че сега е големият им момент да решат всичко и в 93-ата минута осъществиха пълния обрат.

Неймар изведе Мбапе зад защитата и след прострелно подаване на французина, Чупо-Мотинг прати ПСЖ на полуфинал.

Там играчите на Томас Тухел чакат победителя от сблъсъка между РБ Лайпциг и Атлетико Мадрид.