Колосите предложиха зрелище с 4 гола, всичко ще се решава на "Бернабеу"

Колосите предложиха зрелище с 4 гола, всичко ще се решава на "Бернабеу" Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен и Реал Мадрид завършиха 2:2 на "Алианц Арена" в първи полуфинал от Шампионската лига.

След като гостите поведоха, Байерн сътвори пълен обрат след почивката, но Реал намери сили да изравни. С това интригата остава с пълна сила преди ответния сблъсък.

Мачът започна силно за домакините, които наложиха натиск и създадоха опасност още в първата минута.

Лерой Сане беше изведен отляво от Хари Кейн, но Лунин спаси удара по земя.

В следващите минути баварците отправиха още изстрели, но натискът им не донесе ново чисто положение.

До един момент Реал беше в глуха защита, но откри при първата си атака.

В 23-тата минута Тони Кроос разсече цялата защита на съперника с едно подаване и изведе Винисиус сам срещу вратаря, а бразилецът веднага завърши за 1:0.

Играта на Байерн определено се наруши след силното начало, но Хари Кейн още веднъж застраши Лунин, този път от пряк свободен удар.

В началото на втората част Мануел Нойер показа класа със спасяване срещу Кроос.

В 53-тата минута Сане изравни за Байерн след дрибъл от десния фланг и изстрел с левия крак в близкия ъгъл.

Само две минути по-късно Васкес направи дузпа срещу Джамал Мусиала и Хари Кейн хладнокръвно реализира за 2:1.

Последваха още тежки моменти за Реал, а домакините пропуснаха да си осигурят по-убедителна преднина.

Карло Анчелоти пусна в игра Лука Модрич и той се отличи със страхотен извеждащ пас към Винисиус, но Нойер направи ново спасяване.

В 82-рата минута Ким Мин-Джае извърши нарушение срещу Родриго в пеналта и последва дузпа и за Реал.

Вини Жуниор я вкара за 2:2 и с втория си гол за вечерта донесе равенството в крайния резултат.

Така никой от колосите не успя да вземе преднина преди реванша, който е на 8 май на "Бернабеу".