Ливърпул и Рома записаха загуби в ЛЕ, Кабаков вбеси Клоп

Ливърпул и Рома - два от фаворитите за спечелването на трофея от турнира Лига Европа, записаха първи загуби в груповата фаза на надпреварата.

В двубой от 4-тия кръг мърсисайдци отстъпиха с 2:3 при визитата си на Тулуза, а Рома отстъпи с 0:2 в Прага на местния гранд Славия.

И двата отбора бяха безгрешни в предишните три кръга, натрупвайки по девет точки от три двубоя.

В група "Е" Арон Дьонум откри резултата в 36-ата минута за Тулуза, а Тайс Далинга удвои в 58-ата. Кристиан Касерес си отбеляза автогол в 73-тата минута.

Само три минути след това Франк Магри обаче отново възстанови преднината от два гола за домакините.

Попадение на Диого Жота (89') даде надежди на Ливърпул за нещо повече въпреки слабата игра на гостите. Още два гола на Далинга бяха отменени правилно от българската съдийска бригада, водена от Георги Кабаков. Големият проблем на българския елитен рефер обаче дойде в добавеното време, когато Джаръл Куанса направи 3:3.

Кабаков посочи центъра, но след намесата на своя видеоасистент отиде на монитора и реши да отмени попадението заради това, че по-рано в хода на атаката Алексис Мак Алистър игра с гърди, след което топката се приплъзна към ръката му, но в зоната на ръкава на неговата фланелка. Българинът реши да отмени гола заради това, което предизвика бурното недоволство на Юрген Клоп.

В група G Славия Прага излезе на първо място с равен брой точки с Рома, но с по-добра голова разлика от "вълците" след 2:0 над тима на Жозе Моуриньо у дома.

И двете попадения за чехите паднаха след почивката. Вацлав Юречка се разписа пръв в 50-ата минута, а Лукаш Масопуст фиксира крайния резултат около четвърт час преди края на редовното време.