Лудогорец продължава напред в Шампионската лига след втора победа над Сутиеска

Лудогорец продължава напред в Шампионската лига след втора победа над Сутиеска Снимка: Lap.bg

Без особени проблеми Лудогорец отстрани черногорския Сутиеска в предварителния кръг от квалификациите на Шампионската лига.

Българският шампион спечели с 1:0 реванша в Черна гора и с общ резултат 3:0 продължава напред в турнира, а единствения гол тази вечер отбеляза централният нападател Пиерос Сотириу.

Домакините започнаха силно и още в 3-тата минута удариха греда след неубедителна намеса на вратаря Серджио Падт.

После обаче Лудогорец се окопити и наложи натиск, а пред Кирил Десподов и Спас Делев се откриха няколко добри ситуации.

Около средата на полувремето темпото спадна и двубоят стана доста предпазлив.

В 53-тата минута падна голът за "орлите", при който Сотириу се разписа с добавка от няколко метра.

Това успокои Лудогорец и до края тимът на Анте Шимунджа пропусна да добави още попадения.

В следващия кръг съперник на разградчани ще бъде ирландският Шамрок Роувърс, който отстрани Хибърниънс от Малта след 3:0 в първия мач и нулево равенство в реванша.