Лукавият Атлетико изхвърли Юнайтед в любимия си стил

Лукавият Атлетико изхвърли Юнайтед в любимия си стил Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид отстрани Манчестър Юнайтед от Шампионската лига след победа с 1:0 на "Олд Трафорд".

Тимът на Диего Симеоне триумфира в любимия си стил и излъга домакините със здрава игра в защита и гол от контраатака.

Английският тим за пореден път разочарова и не направи достатъчно, за да стигне поне до продължения след равенството 1:1 в първия двубой.

Домакините започнаха обнадеждаващо срещата и водеха играта, а контрапресата им работеше добре.

В 12-тата минута отлична атака постави Антъни Еланга на чиста позиция, но Ян Облак имаше късмет и ударът на младока се отби от главата на вратаря.

Натискът на Юнайтед продължи, но в 34-тата минута и Атлетико успя да създаде опасност. Жоао Феликс вкара във вратата след подаване на Йоренте, но при атаката имаше засада и попадението не беше зачетено.

Пет минути преди края на полувремето нова контра на гостите доведе до откриване на резултата. Гризман центрира майсторски на далечната греда към Ренан Лоди, който с глава простреля Де Хеа в близкия ъгъл за 1:0.

Играчите на "червените дяволи" протестираха за нарушение срещу Еланга преди да започне атаката, но голът беше признат.

В добавеното време на първата част изстрел на Бруно Фернандеш беше спасен от Облак.

След почивката "дюшекчиите" откровено пазеха крехката си преднина, докато Юнайтед не успя да направи нещо кой знае какво в предни позиции, макар че Ралф Рангник пусна в игра Рашфорд, Погба, Кавани и позабравения Хуан Мата.

Най-близо до изравняване домакините бяха в 76-ата минута, когато Облак направи двойно спасяване срещу Варан и Роналдо, като португалецът направи добавка с ефектна задна ножица.

Оттам нататък обаче Юнайтед се оказа неспособен на някакъв финален натиск и безславно приключи кампанията си в Шампионската лига още на осминафиналите.