Мбапе го направи 206 дни преди Меси!

Френският голмайстор Килиан Мбапе отново вкара срещу Барселона, след като записа хеттрик в първия мач срещу каталунците. В Париж нападателят реализира единствения гол за своите при равенството 1:1 и отне рекорд на Лионел Меси.

Мбапе стана най-младият футболист с 25 гола в Шампионската лига. Французинът стигна до тази кота на 22 години и 80 дни, подобрявайки рекорда на Лионел Меси, който беше на 22 години и 286 дни при отбелязването на своя гол №25 в турнира.

Любопитното е, че именно Меси реализира попадението за Барса в мача на "Парк Де Пренс", а негов пропуск от бялата точка помогна на ПСЖ да продължи на четвъртфиналите.

Постижението на Мбапе може и да не се задържи дълго, защото звездата на Борусия Дортмунд Ерлинг Хааланд не спира да бележи в турнира и вече има 20 гола.

Той има и почти две години напред, за да го направи, тъй като все още не е навършил 21.

Освен това тимът му също е на четвъртфиналите в Шампионскатал лига след като се справи с испанския Севиля.