Пълен крах! Барса на колене в Португалия

Пълен крах! Барса на колене в Португалия Снимка: Getty Images

Барселона изживя голямо унижение и отнесе категорично 0:3 в гостуването на Бенфика в група Е на Шампионската лига.

Играчите на Роналд Куман бяха разбити от съперника и остават на дъното в групата с две загуби и без спечелена точка.

Началото беше вихрено за домакините, а Барса се пропука още след три минути игра.

Дарвин Нунес овладя една топка зад защитата и простреля Тер Щеген в близкия ъгъл за 1:0.

Барса пропусна няколко шанса да изравни, а Роналд Куман действа решително и още в 33-тата минута смени Жерар Пике.

Бранителят беше на косъм да получи втори жълт картон и затова смяната му изглеждаше оправдана.

След почивката Рафа Силва покачи на 2:0 с добавка, а после с намеса на ВАР беше отсъдена дузпа за Бенфика за игра с ръка на Сержиньо Дест.

От бялата точка Нунес отбеляза втория си гол в мача и направи резултата 3:0.

Вечерта стана още по-кошмарна за Барса, защото две минути преди края Ерик Гарсия получи втори жълт картон и беше изгонен.

Във втория двубой от групата Байерн Мюнхен не срещна проблеми срещу Динамо Киев у дома и разгроми украинците с 5:0.

Така Байерн оглавява групата с 6 т. и голова разлика 8:0, следва Бенфика с 4 т., Динамо с 1 и Барса с 0.