Пълен шок за Ливърпул в Неапол след едно от най-слабите полувремена при Клоп

Пълен шок за Ливърпул в Неапол след едно от най-слабите полувремена при Клоп Снимка: Getty Images

Ливърпул изживя катастрофална вечер в Шампионската лига и загуби с 1:4 гостуването на Наполи в първия си мач от група "А" на турнира.

"Червените" изиграха едно от най-слабите си полувремена под ръководството на Юрген Клоп и изоставаха с 0:3 след първите 45 минути, а можеха да получат и още голове.

От самото начало защитата на Ливърпул не знаеше къде се намира и допускаше положение след положение пред Алисон.

След по-малко от минута игра Виктор Осимен уцели гредата. В 4-тата минута пък Наполи получи дузпа, след като един удар на Жиелински се отби в ръката на Джеймс Милнър.

Самият Пьотр Жиелински се зае с изпълнението и вкара от бялата точка за 1:0.

Ливърпул опитваше да играе с много изнесена напред отбрана, да контролира събитията и да атакува, но допускаше страшно много грешки, докато домакините бяха изключително опасни с пасовете си зад защитата на съперника.

В 17-ата минута Осимен се откъсна и след съприкосновение с Ван Дайк падна в наказателното поле.

ВАР се намеси и след като реферът изгледа повторение, даде втора дузпа за Наполи. Този път Виктор Осимен изпълни, но ударът му беше неубедителен и Алисон спаси.

В 31-вата минута неаполитанците заслужено отбелязаха втори гол, след като защитата на Ливърпул пак заспа и беше тотално матирана от двойно подаване между Жиелински и Замбо Ангиса. Камерунецът се оказа на чиста позиция и хладнокръвно завърши за 2:0.

Малко по-късно Осимен се контузи и беше заменен от Джовани Симеоне - един от синовете на Диего Симеоне.

При дебюта си в Шампионската лига, Симеоне имаше щастието да отбележи при първото си докосване, след като получи подаване на празна врата от Кварацхелия.

Така Наполи се оттегли с класически аванс на почивката, а за второто полувреме Юрген Клоп смени плачевния Джо Гомес.

Още в 47-ата минута обаче италианците вкараха за четвърти път, а автор на гола отново стана Пьотр Жиелински.

Веднага след това Луис Диас върна надеждите на Ливърпул с добро изпълнение за 1:4, а "мърсисайдци" продължиха да атакуват и създадоха още няколко опасности.

Чудо обаче не се случи и Наполи се поздрави с победата.

В другия мач от група "А" Аякс тръгна мощно в надпреварата и отнесе Рейнджърс с 4:0.