Ранна дузпа и червен картон изстреляха Челси на първо място в групата

Ранна дузпа и червен картон изстреляха Челси на първо място в групата Снимка: Getty Images

Челси постигна втора лесна победа над Милан и този път победи с 2:0 на "Сан Сиро".

Ранен червен картон на Фикайо Томори, придружен с дузпа, реши развоя на мача и не позволи на домакините да постигнат нещо повече срещу лондончани.

До ситуацията се стигна в 18-ата минута, когато юношата на "сините" Томори подръпна откъсващия се Мейсън Маунт.

Реферът малко пресилено присъди дузпа и червен картон. Жоржиньо се разписа от бялата точка, а Милан беше принуден да играе с човек по-малко до края.

В 34-тата минута Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза за 2:0 и всякакви надежди на "росонерите" приключиха.

Така Челси приключи срещите с Милан с пълен актив от 6 т. и голова разлика 5:0.

Тимът на Греъм Потър излезе на първо място в група "Е" със 7 т. пред РБ Залцбург с 6 и Милан и Динамо Загреб по 4.