Реал се спаси от загуба с кървав гол в 95-ата минута

Реал се спаси от загуба с кървав гол в 95-ата минута Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се отърва от първа загуба през тази кампания и с гол в 95-ата минута се добра до 1:1 срещу Шахтьор Донецк в група "F" на Шампионската лига.

Действащият европейски шампион изигра неубедителен мач във Варшава и изоставаше в резултата след гол на Олександър Зубков в самото начало на втората част.

Украинците продължиха да бъдат опасни на контраатака и можеха да отбележат още голове, но украинският вратар на Реал Андрий Лунин спаси няколко положения.

Едва в петата минута на добавеното време Антонио Рюдигер се възползва от центриране на Кроос и изравни с глава.

В ситуацията обаче голмайсторът се сблъска тежко с вратаря Трубин и двамата се оказаха окървавени на тревата.

"Белия балет" остава на първата позиция в групата с 10 т. пред РБ Лайпциг с 6, Шахтьор с 5 и Селтик с 1.

След пет дни Реал излиза срещу Барселона в голямото дерби на Испания.