Рома на Де Роси удари Милан на "Сан Сиро"

Рома се наложи с 1:0 над Милан в един от най-интересните мачове от четвъртфиналните сблъсъци в Лига Европа.

В рамките на няколко дни Джанлука Манчини бе големият герой за "вълците", след като първо реши столичното дерби с Лацио през уикенда, а след това вкара и единственото попадение на "Меаца".

След четвърт час игра атаката завърши с много коварен удар на Стефан Ел Шаарауи, с който Майк Менян се справи трудно. Не така се стекоха нещата след последвалия корнер, когато Джанлука Манчини бе изпуснат и с глава прати топката в мрежата за 0:1.

"Росонерите" бяха много близо до изравняването почти веднага след подновяването на играта и отново след корнер. Оливие Жиру стреля опасно с глава, но Ромелу Лукаку от голлинията успя да изчисти, а последваха още два опита за изстрел, които бяха блокирани.

През втората част Милан удари две греди, но така и не успя да стигне поне до равенството.

Победителят от този сблъсък ще срещне на полуфиналите Леверкузен или Уест Хем. "Аспирините" взеха първия мач с 2:0 у дома.