С магията на Неймар ПСЖ пречупи Юнайтед на "Олд Трафорд"

С магията на Неймар ПСЖ пречупи Юнайтед на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен повали с 3:1 Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" в дербито от група H на Шампионската лига.

Така парижани си върнаха за загубата с 1:2 на свой терен през октомври и направиха борбата в групата изключително драматична.

Гостите започнаха отлично и в 6-ата минута Неймар откри резултата с диагонален удар след отбита топка при шут на Мбапе.

В 23-ата минута Юнайтед можеше да се окаже с 10 души заради глупост на Фред, който посегна с глава към Паредес след спречкване между двамата. Реферът обаче показа само жълт картон на бразилеца.

"Червените дяволи" най-сетне влязоха в мача и в 32-ата минута изравниха. Изстрел на Маркъс Рашфорд се отклони в крака на Данило и стана неспасяем за Навас за 1:1.

През втората част Юнайтед пропусна две прекрасни положения, първо чрез Марсиал, а после и чрез Кавани, който удари гредата.

Тогава всичко се обърка за домакините в разстояние на броени секунди.

Първо в 69-ата минута Маркиньос изведе ПСЖ напред след разбъркване при ъглов удар. Почти веднага след това Фред си изкара втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

В 91-ата минута Неймар сложи точка на спора, като постави началото на контраатака и сам я завърши на празна врата за 3:1.

Преди последния кръг в групата, Манчестър Юнайтед, ПСЖ и РБ Лайпциг имат по 9 т. и следващата седмица ще решат изхода от борбата.

ПСЖ посреща Истанбул Башакшехир, докато Юнайтед гостува на РБ Лайпциг.