Салах изпусна дузпа, но Ливърпул възкръсна на "Анфийлд" срещу Милан

Джордан Хендерсън се превърна в герой за Ливърпул Снимка: Getty Images
Джордан Хендерсън се превърна в герой за Ливърпул

Милан загуби първото си гостуване на "Анфийлд" в историята си. Ливърпул контролираше действията на терена през почти целите 90 минути, но трябваше да прави обрат, за да стигне до трите точки в първия си мач от Шампионската лига за този сезон.

Мърсисайдци спечелиха едно от дербитата на първия кръг от груповата фаза с 3:2, но не липсваше и драма в двубоя, която бе допълнена и от изпусна дузпа от Мохамед Салах.

Ливърпул започна вихрено и още до 15-ата минута можеше да води с 2:0. Домакините откриха резултата още в деветата минута, когато опит за центриране на Трент Александър-Арнолд рикошира в шпагата на Фикайо Томори и изненада Майк Менян.

По-малко от пет минути след това Ливърпул получи шанс да изпълнява дузпа заради игра с ръка на Бенасер. Зад топката застана Мохамед Салах, но ударът му бе спасен от стража на "росонерите", който впоследствие реагира добре и при добавката на Диого Жота, за да спаси вратата си.

Ливърпул имаше още няколко възможности за гол, но вместо да се оттегли на почивката с аванс, позволи обрат. В рамките на стотина секунди Милан вкара два бързи гола и поведе.

След страхотно организирана атака в 42-рата минута Анте Ребич изравни. Рафаел Леао го изведе добре отляво и хърватинът пусна топката по земята по диагонала под плонжа на Алисон.

Минута преди края на първата част Милан организира светкавична атака, след която поведе с 2:1. В основата ѝ отново бяха Леао и Ребич. Хърватинът отново получи топката отляво, но този път я върна към дузпата. Оттам стреля Тео Ернандес, но ударът му бе блокиран пред гол линията от Анди Робъртсън. При добавката обаче Браим Диас се оказа най-съобразителен и довкара топката в мрежата.

Ливърпул имаше нужда от само четири минути през втората част, за да се върне в двубоя. Салах и Дивок Ориги разиграха добре на двойно, белгиецът изведе по страхотен начин Салах, прехвърляйки защитата на Милан, Менян не рискува да излезе и египтянинът отблизо пусна кълбото покрай него.

В 69-ата видяхме още един обрат. След една недобре изчистена топка след изпълнение на корнер Джордан Хендерсън я напипа добре от ждроп и с удар от дъгата я прати в долния десен ъгъл на Менян - 3:2!

Както през първата част, така и през втората мърсисайдци продължиха да натискат, докато "росонерите" разчитаха повече на контраатаки, но този път ги организираха далеч по-трудно и по-рядко.

Така или иначе, до нов гол в срещата не се стигна и Ливърпул взе заслужени три точки.