Салах влезе от пейката и постави велик рекорд при разгром на Ливърпул

Салах влезе от пейката и постави велик рекорд при разгром на Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул се развилня и постигна гръмка победа със 7:1 като гост на Рейнджърс в група "А" на Шампионската лига.

Тимът на Юрген Клоп първи инкасира гол, но след почивката съсипа домакините и се доближи максимално до осминафиналите в турнира.

Мохамед Салах пък започна мача на скамейката, но след като се появи в игра заби най-бързия хеттрик в историята на Шампионската лига - за 6 минути и 12 секунди.

Възползвайки се от подкрепата на феновете си, Рейнджърс поведе в 17-ата минута с първия си гол в тази група.

Арфийлд стреля много точно от границата на наказателното поле и порази вратата на Алисън за 1:0.

Преднината на домакините обаче се запази само 7 минути. Роберто Фирмино изравни с глава на близката греда след корнер.

Към края на полувремето Рейнджърс се съвзе и отново започна да атакува, а Арфийлд беше близо до втори гол, но ударът му беше блокиран.

В 55-ата минута Фирмино се разписа повторно, а 11 минути по-късно домакините съвсем рухнаха и Дарвин Нунес покачи на 3:1.

После дойдоха минутите на Салах, който замени Нунес и бързо записа името си в историята.

Той стана и играчът с най-много голове за английски отбор в Шампионската лига.

Три минути преди края Харви Елиът порази за седми път вратата на Рейнджърс.