Сити довърши ПСЖ и за пръв път ще играе финал в Шампионската лига

Сити довърши ПСЖ и за пръв път ще играе финал в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се класира за финал в Шампионската лига за пръв път в историята си.

Отборът на Пеп Гуардиола победи Пари Сен Жермен с 2:0 в полуфиналния реванш на "Етихад" и с общ резултат 4:1 отстрани по категоричен начин френския шампион.

Рияд Марез отбеляза двата гола за победата и стана герой за "гражданите" в този сблъсък, след като се разписа и в първия двубой.

Сити изигра изключително умно реванша и заслужи напълно победата, докато ПСЖ не разполагаше с достатъчно острота без контузения Килиан Мбапе, а през втората част остана с 10 души, защото Анхел ди Мария беше изгонен.

Марез откри в 11-ата минута след прекрасна атака, използвала изнесената напред защита на съперника. Изстрел на Де Бройне беше блокиран, но Марез беше точен при добавката.

Не след дълго ПСЖ стигна до две отлични положения, но първо Маркиньос удари гредата с глава, а после Ди Мария опита да се възползва от грешка на Сити при подновяването на играта, но не уцели опразнената от Едерсон врата.

Атаките на гостите продължиха и през втората част, а Неймар от добра позиция се забави с изстрела и беше блокиран.

В 63-тата минута Сити направи още една перфектна контраатака, при която Фодън комбинира с Де Бройне, белгиецът центрира прострелно и Марез отблизо нямаше как да сгреши за 2:0.

Пет минути по-късно се стигна до червения картон на Ди Мария, който първо посегна, а после настъпи Фернандиньо при една безобидна ситуация на тъчлинията.

Инцидентът окончателно сложи край на всякаква интрига в двубоя, а срещата се изнерви и следващите няколко минути преминаха в сериозни разправии при всяко спиране на играта.

Футболистите на ПСЖ бяха бесни, но се разминаха с нов червен картон.

Сити пък можеше да вкара трети гол, но Фодън нацели гредата.

"Гражданите" вече очакват да научат съперника си на финала, който ще стане ясен в сряда вечер, когато е реваншът между Челси и Реал Мадрид.