Сити съсипа тотално Реал и гледа към първия си трофей от Шампионската лига

Сити съсипа тотално Реал и гледа към първия си трофей от Шампионската лига Снимка: Getty Images

Сити отнесе досегашния шампион на Европа Реал Мадрид с 4:0 у дома и ще играе за втори път на финала в Шампионската лига.

Тимът на Пеп Гуардиола изигра по прекрасен начин полуфиналния реванш и не остави съмнения, че превъзхожда съперника, от който отпадна на същата фаза миналата година.

На "Етихад" Сити стартира вихрено мача и изигра невероятно първо полувреме.

В началните минути Ерлинг Холанд отправи два много опасни удара с глава, но Тибо Куртоа се отличи с класни спасявания.

После дойдоха миговете на Бернардо Силва. В 23-тата минута португалецът беше изведен от Де Бройне с пас между Модрич и Кроос и безпроблемно завърши в близкия ъгъл за 1:0.

В следващите минути домакините се дръпнаха малко по-назад и Реал направи няколко атаки, а с първия си удар беше много близо до изравняване на резултата.

Тони Кроос отправи тежък изстрел отдалеч, но след минимална намеса на Едерсон топката срещна гредата.

Само две минути по-късно Силва покачи на 2:0 след добавка с глава при поредната атака, при която защитата на Реал изнемогваше.

Минутите до края на полувремето бяха тежки за "кралете" и те бяха на път да получат трети гол.

През втората част Сити заигра по-предпазливо, но Реал направи твърде малко, за да се надява на някакъв обрат.

Холанд получи трети златен шанс да се разпише, след като беше изведен сам срещу вратаря с майсторски пас с пета от Гюндоган.

Куртоа обаче още веднъж спаси вратата си срещу норвежеца, а му помогна и горната греда.

В 76-ата минута обаче всичко свърши с трети гол във вратата на белгиеца. При едно центриране от пряк свободен удар Аканджи отклони топката с глава, тя се удари в Милитао и влезе във вратата - автогол и 3:0.

В добавеното време резервата Хулиан Алварес завърши в далечния ъгъл брилянтна атака за 4:0, а асистенцията беше на Фил Фодън, който също се появи от пейката.

Така Реал отстъпи с общ резултат 1:5 и особено в този втори мач не показа нищо от реалните си възможности.

Интер ще бъде съперникът на Сити във финала в Истанбул на 10 юни.

За английския тим това ще бъде втори сблъсък за трофея след този през 2021 г., загубен с 0:1 от Челси.