Сити взе първия мач, но съдбата е на страната на Атлетико

Сити взе първия мач, но съдбата е на страната на Атлетико Снимка: Getty Images

Манчестър Сити и Пеп Гуардиола може и да празнуват победата над Атлетико Мадрид с 1:0 в първия четвъртфинал от Шампионската лига, но още е рано да слагат рибата в тигана. Има причина и Диего Симеоне да е щастлив от резултата.

"Гражданите" изковаха труден успех на "Етихад", благодарение на единствения гол на Кевин де Бройне. Впоследствие и голмайсторът и Гуардиола се оплакаха от тактиката 5-5-0 на Атлетико, а играчите на Симеоне бяха критикувани заради неспирните си провокации и постоянното превиване по тревата.

Целта оправдава средствата и както вече би трябвало да сме свикнали в последните повече от десет години, това са средствата, с които Атлетико на Чоло разполага. И те наистина работят.

Статистиката го доказва. "Дюшекчиите" може и да загубиха гостуването си на "Етихад", но историята показва, че тимът на Симеоне никога не е отпадал в елиминации на Шампионската лига след загуба със само един гол разлика в първия двубой.

Което прави реванша на "Уанда Метрополитано" още по-вълнуващ.

През 2015-а Атлетико загуби гостуването си на Байер Леверкузен отново с минималното 0:1 след гол на Хакан Чалханоглу. В реванша успя да изравни общия резултат, след което стигна до победа с 3:2 при дузпите.

Следващия сезон "дюшекчиите" сториха същото и срещу Барселона. Луис Суарес вкара и двата гола за каталунците, преди Фернандо Торес да съхрани шансовете на Атлетико за продължаване напред.

В реванша в испанската столица Антоан Гризман наниза две попадения, второто от които от дузпа в 88-ата минута, с които осигури класиране напред за Атлетико и отстрани Барса.

Именно на същото ще се надяват Симеоне и "дюшекчиите" в реванша срещу Сити. А отстрани ли тима на Гуардиола, Чоло отново ще се докаже като един от най-успешните "убийци на гиганти".