Тухел: Всичко може да се случи до 29-и; Зидан: Челси заслужаваше

Мениджърът на Челси Томас Тухел преобрази лондончани след като пое поста от Франк Лампард и успя да ги класира за финала в Шампионската лига.

"Сините" завършиха 1:1 като гост не Реал Мадрид, а на реванша у дома победиха с 2:0. Съперник на Челси във финала на 29 май в Истанбул ще бъде Манчестър Сити.

"През първото полувреме ни беше тежко. Реал владеше топката и ни създаваше неприятности. Ние разчитахме на контраатаки и не се предавахме в защита. През второто полувреме заиграхме отлично и можехме да стигнем до ранен гол. Класирането на финал е изключително постижение, поздравявам отбора.

Да се говори отсега за финала е прекалено рано, защото всичко може да се случи до 29 май, травми например. Надявам се да сме в пълен състав и добра форма за този важен мач. Искаме да стигнем до края. Много се радвам за постигнатото, признателен и благодарен съм за предоставената възможност", коментира Тухел.

Колегата му Зинедин Зидан бе на другия полюс, на настроението, но призна, че Челси е заслужил правото да достигне до последния мач.

"Да, може да се каже, че Челси заслужи победата. Опитахме се да се водим битка, но те заслужиха класирането си за финала. Футболистите, които излязоха на терена за Реа, бяха готови физически за мача.

Горд съм с момчетата, стигнаха много далеч, все пак оставаше още една крачка до финала. Ние нямахме чисти положения, докато Челси създаде няколко - това е футбола. Сега ще си починем и ще започнем да мислим за Ла Лига. Разбира се, че сме недоволни. Когато загубиш полуфинал, няма как да си доволен", коментира французинът.