Велико шоу в Манчестър, Реал оцеля като по чудо!

Велико шоу в Манчестър, Реал оцеля като по чудо! Снимка: Getty Images

Манчестър Сити победи Реал Мадрид с 4:3 у дома във велик първи полуфинал от Шампионската лига.

В изключителния спектакъл тимът на Пеп Гуардиола доминираше и изпусна да отбележи поне двойно повече голове, а Реал просто отказваше да се предаде и запази интригата за реванша благодарение на две попадения на удивителния Карим Бензема.

Гостите изобщо не бяха концентрирани в началните минути и не бяха готови за щурма на Сити.

"Гражданите" отбелязаха два лековати гола още до 11-тата минута, като Де Бройне откри с глава при първата атака на отбора си.

Реал беше много несигурен в защита и след увисване на Алаба Габриел Жезус с лекота покачи на 2:0.

Преди да измине половин час игра Сити направи още два невероятни пропуска, с които почти сигурно щеше да реши всичко в двубоя.

След това "кралете" получиха шанс да се върнат в мача и се възползваха.

Геният на Карим Бензема се прояви при едно центриране на Менди отляво, когато капитанът засече майсторски с левия крак в далечния ъгъл за 1:2.

Реал най-после се разигра и последва ситуация и пред Родриго, но Едерсон спаси.

В началото на втората част Сити отново тръгна мощно и направи пореден уникален пропуск, когато първо Марез стреля в гредата, а после добавката на Фодън беше изчистена от голлинията от Карвахал.

Домакините все пак вкараха за трети път в 52-рата минута, когато Фернандиньо центрира отдясно и Фил Фодън засече с глава за 3:1.

Само две минути по-късно Реал още веднъж се върна в мача след мълниеносен пробив на Винисиус отляво и точен завършващ удар на бразилеца - 2:3.

После в мача последва затишие и темпото спадна. Въпреки това, Сити стигна до четвърти гол благодарение на страхотен удар на Бернардо Силва.

Реферът даде авантаж след нарушение на Кроос срещу Зинченко и притичалият Силва порази вратата на Куртоа, който не помръдна - 4:2.

И този път Реал не се предаде и намери начин да отвърне на удара. В 80-ата минута при едно центриране топката се удари в протегнатата ръка на Лапорт и беше отсъдена дузпа.

Бензема застана зад топката и изпълни великолепно а ла Паненка за 3:4. Това беше попадение №41 на французина за сезона.

Шоуто ще продължи на реванша в Мадрид на 4 май.