Всичко, което трябва да знаете преди жребия за четвъртфиналите на Шампионската лига Снимка: uefa.com

Останаха само осем. Навлизаме във финалната фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига.

Въпреки че тази година (засега) нямаме спиране на сезона и експресно приключване, при което директните елиминации да се решават в един мач, пандемията от COVID-19 продължава да тормози футбола.

Не само продължаваме да гледаме мачове без публика, но заради рестрикциите, наложени в различните държави, гледахме и мачове, играни на стадиони в трети страни.

Все пак е радостно, че можем да продължаваме да наблюдаваме футбол, и в частност - най-престижния европейски клубен турнир.

И тази година изненади не липсваха. За първи път на четвъртфиналите ще бъдем без Кристиано Роналдо и Лионел Меси, след като ПСЖ този път не допусна обрат и отстрани Барселона с общ резултат 5:2, а Порто се успешно се противопостави на по-именития си съперник и след 4:4 и повече голове на чужд терен надви Ювентус.

За първи път от две години насам за четвъртфиналите успя да се класира Реал Мадрид, който в последните издания на турнира изпитва сериозни затруднения, въпреки че до скоро безпроблемно печелеше трофей след трофей.

Другият гранд от Мадрид - Атлетико, лидерът в Ла Лига, обаче отпадна безславно след две поредни загуби от Челси, което бе сред изненадите на турнира тази година. Напред в Шампионската лига продължават и смятаните за най-големи фаворити за трофея Манчестър Сити и Байерн Мюнхен.

В същото време головата форма на Ерлинг Хааланд продължава да дава надежди на Борусия Дортмунд за нещо специално този сезон..

Да се надяваме, че на четвъртфиналите ще гледаме поне толкова интересни и голови сблъсъци колкото тези досега. Ето всичко, което трябва да знаете преди жребия за тази фаза на турнира:

Кога ще е жребият?

Както винаги, жребият ще се тегли в централата на УЕФА в Нион, Швейцария. Той ще бъде теглен в петък, 19 март, от 13:00 часа българско време.