Звездата на Аякс с гол и автогол в зрелищния сблъсък с Бенфика

Звездата на Аякс с гол и автогол в зрелищния сблъсък с Бенфика Снимка: Getty Images

Бенфика и Аякс завършиха 2:2 на "Ещадио да Луж" в първия осминафинален мач помежду си в Шампионската лига.

Както и се очакваше, срещата беше атрактивна и зрелищна, но завърши без победител и никой не взе предимство преди реванша в Амстердам след три седмици.

Гостите на два пъти повеждаха, а голмайсторът им Себастиан Алер се отчете с гол и автогол. Португалците пък не се дадоха лесно, макар че съперникът им беше сочен за фаворит в сблъсъка.

Капитанът Душан Тадич откри за Аякс в 17-ата минута с удар от въздуха. В 26-ата обаче Алер имаше малшанса топката да се удари в крака му и да влезе във вратата за 1:1.

Само три минути по-късно нападателят се реваншира и вкара в правилната врата за 2:1.

Резултатът се запази до 72-рата минута, когато Роман Яремчук направи добавка с глава за крайното 2:2.