Бивш вратар на Ливърпул вбеси "Анфийлд", спасявайки две дузпи на дете (видео)

Бивш вратар на Ливърпул вбеси "Анфийлд", спасявайки две дузпи на дете (видео) Снимка: Getty Images

Бившият вратар на Ливърпул Дейвид Джеймс се завърна на "Анфийлд", за да вземе участие в благотворителна инициатива на почивката на сблъсъка между "червените" и Челси в неделя.

Целта на завръщането му бе отново да застане на гол линията срещу 11-годишно момче, което имаше шанс да осъществи мечтата си и да вкара гол на "Анфийлд".

Момчето се засили към топката, която бе поставена на точката за изпълнение на дузпа, и стреля, но Джеймс бе безкомпромисен и отрази удара му.

Младият фен на Ливърпул получи шанс да се поправи от бялата точка, но 54-годишният Джеймс реши, че това няма да е денят на малчугана и отново направи всичко възможно да спре топката да влезе в мрежата му.

Това подразни част от "Анфийлд" и по адрес на вратаря заваляха освирквания. Други обаче се забавляваха и изтъкнаха, че независимо колко си малък, трябва да се научиш, че нищо в този живот не ти се поднася даром.

Впоследствие Джеймс пренесе дискусията в социалните мрежи, публикувайки видео от спасяването си, придружено от думите: "Момчето имаше шанс да пребие дузпата си..."

Дейвид Джеймс все още държи рекорда по спасени дузпи във Висшата лига - 13.

За щастие на тълпата на "Анфийлд" Ливърпул успя да се справи в дербито с Челси и след победата с 2:1 отново оглави еднолично класирането.

Тимът на Арне Слот има точка аванс пред шампиона Манчестър Сити и четири пред Арсенал, срещу който ще се изправи следващия уикенд на "Емирейтс".

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.