Пълна лудница в Катар! Бундестимът изхвърча от Световното

Пълна лудница в Катар! Бундестимът изхвърча от Световното Снимка: Getty Images

Германия е аут от Световното първенство!

Бундестимът се оказа големият губещ от главозамайващата развръзка в група "Е" и отпадна, въпреки победата с 4:2 над Коста Рика.

По същото време Япония удари с 2:1 Испания и спечели групата, докато "Ла фурия" продължава като втори отбор.

И двата мача предложиха спиращи дъха обрати.

След първите полувремена всичко изглеждаше в реда на нещата - Германия водеше с 1:0 с ранен гол на Серж Гнабри и пропусна още редица положения.

Испания също имаше преднина от 1:0 след попадение на Алваро Мората.

С началото на вторите полувремена настъпи хаосът. Япония тръгна на щурм и направи обрат още до 51-вата минута с попадения на Доан и Танака.

При втория гол изглеждаше, че топката е напуснала очертанията на терена преди завършващия удар, но след дълго разглеждане с ВАР съдиите взеха изненадващото решение да го признаят.

Коста Рика също избухна и докара резултата до 2:1, а голмайстори бяха Техеда и Варгас.

Така известно време дори испанците бяха пред отпадане, а напред шокиращо щяха да продължат Япония и Коста Рика.

Бундестимът не спираше да пропуска положения, но влизането на Кай Хаверц промени нещата - и всъщност спаси Испания.

Два гола на Хаверц дадоха преднина от 3:2 на Германия, а друга резерва, Никлас Фюлкруг, покачи на 4:2.

На германците обаче им трябваха още цели 5 гола, за да изравнят головата разлика на "Ла фурия".

Всъщност надеждата на немците беше Япония да не успее да спечели другия мач, но "самураите" удържаха победата. Испания не създаде нито едно положение през втората част.

Така на второ поредно световно Германия отпада още в груповата фаза.

Испания пък чака Мароко на осминафинал, докато Япония ще се изправи срещу Хърватия.

Второто място изглежда устройва тима на Луис Енрике, който попада в привидно по-лесен поток и ще избегне среща с Бразилия на четвъртфинал. Вероятно това е обяснението за безличната игра на тима към края на мача.

В крайното класиране в група "Е" Япония е на върха с 6 т., Испания и Германия са с по 4, а Коста Рика е с 3.