С отдаденост, класа и паметни голове Хърватия си заслужи третото място

С отдаденост, класа и паметни голове Хърватия си заслужи третото място Снимка: Getty Images

Хърватия грабна третото място на Световното първенство в Катар след победа с 2:1 над Мароко в малкия финал.

Двата тима изнесоха красив двубой, в който балканците показаха повече класа и отбелязаха два ефектни гола, за да си заслужат бронзовите медали.

Двубоят започна ударно и съперниците бързо показаха, че няма да направят втори скучен мач помежду си след нулевото равенство в груповата фаза.

Още в 7-ата минута Йошко Гвардиол откри с глава за хърватите след майсторско заучено положение при пряк свободен удар и красив плонж.

Само две минути по-късно Ашраф Дари също с глава възстанови равенството от близка дистанция.

Срещата продължи във високо темпо, а Хърватия постепенно наложи волята си и в 42-рата минута поведе за втори път след страхотен прехвърлящ удар отляво на Мислав Оршич.

Едно от най-красивите попадения на турнира определено смути мароканците и през втората част Хърватия продължи да играе по-силно.

Постепенно Мароко все пак взе инициативата и натисна, но само веднъж предизвика Доминик Ливакович да прави спасяване.

В 96-ата минута африканците стигнаха до последния си шанс, но изстрелът с глава на Ен-Несири не намери целта.

Така Хърватия се пребори за медали на втори поредни световни финали след второто място в Русия преди 4 г.

За Мароко пък остана незабравимото постижение да бъдат първият африкански полуфиналист в историята на световните първенства.