Сърбия лековато изпусна победата в луд-луд мач с Камерун

Камерун и Сърбия изиграха един от най-зрелищните мачове от началото на Световното първенство, завършвайки наравно 3:3 на стадион "Ал Джануб" в сблъсък от група "G".

Срещата премина през обрати, а в крайна сметка "плавите" са тези, които трябва да съжаляват повече, тъй като в един момент преднината им бе от два гола.

Александър Митрович удари гредата след само 10-ина минути игра, след което направи непростим пропуск след грешка на камерунската отбрана.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Камерун нанесе своя удар след корнер. Кунде центрира отляво, Н'Кулу отклони с глава към далечната греда, където Кастелето засече пред голлинията.

Но в добавеното време на първата част "плавите" изригнаха.

Първо Павлович изравни резултата, след като засече много добре с глава центриране от фаул и с прехвърлящ удар прати топката до далечната греда за 1:1. В четвъртата минута на продължението сърбите направиха пълен обрат след удар на Сергей Милинкович-Савич от границата на наказателното поле и неубедителна намеса на вратаря на африканците.

Александър Митрович се реваншира за пропуските си в 53-тата минута след страхотна атака на "плавите", които си повярваха, че ще спечелят трите точки.

"Неукротимите лъвове" обаче не се предадоха, а влезлият като резерва Абубакар допринесе много за точката.

Със страхотен гол, при който прехвърли вратаря на Сърбия, той направи 2:3, след което асистира на Чупо-Мотинг за изравняването само две минути по-късно. До края на редовното време оставаха почти 25 минути и атаките към двете врати продължиха. Малко преди изтичането на 90-те минути Митрович завъртя добре топката, но тя не намери камерунската врата.

В последния кръг в групата Сърбия играе с Швейцария, а Камерун излиза срещу Бразилия.

В класирането Бразилия и Швейцария са с по три точки преди мача между тях от 18:00 часа, а Камерун и Сърбия са с по една.

Тагове: сърбия, камерун