Стартът на Шампионската лига в 10 снимки

Изключителен кадър от "Парк де Пренс" преди двубоя между ПСЖ и Малмьо, спечелен от френския шампион с 2:0. Златан Ибрахимович не успя да се разпише срещу отбора, от който тръгна за големия футбол, но пък даде асистенция на Единсон Кавани за второто попадение.
Люк Шоу е облян в сълзи след бруталното счупване на крака му, което ще го извади за по-голямата част от сезона. Бранителят вече претърпя операция и започва своето възстановяване.
Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик срещу Шахтьор (Донецк) и логично си взе топката. Португалецът стана голмайстор №1 на надпреварата с 80 попадения. Втори остава Лионел Меси със 77.
Великолепният гол на Алесандро Флоренци почти от центъра. Ако още си мислите, че попадението му е било случайност, намерете отново видеото от гола и вижте как италианецът вдига поглед към излезлия напред Тер Щеген преди да стреля.
Буфон празнува с част от съотборниците си победата над Манчестър Сити с 2:1 насред "Етихад". "Гражданите" не бяха допускали гол във вратата си цели 636 минути, но точни удари на Манджукич и Мората нанесоха първо поражение на Сити през сезона.
Повторното участие на Мъри Стоилов в Шампионската лига започна със загуба с 0:2 срещу Бенфика. Астана обаче остави добри впечатления с играта си, а българският специалист се надява да победи "орлите" у дома и да се пребори за третото място в групата, което дава право на участие в директните елиминации на Лига Европа.
Звездата на Лион Александре Лаказет съжалява за пропусната дузпа в последните минути срещу белгийския Гент. Двубоят завърши наравно 1:1, а трите точки можеха да отпътуват за Франция, ако Лаказет бе отбелязал.
Още една неприятна контузия - Раджа Наинголан фаулира грубо Рафиня, само три минути след като бразилецът се появи като смяна на мястото на Иван Ракитич. Очаква се Рафиня също да пропусне по-голямата част от сезона.
Оливие Жиру не може да повярва, че си изкара два жълти картона в рамките на само 18 минути. Френският нападател остави Арсенал с 10 души на терена още преди края на първото полувреме, а Арсенал загуби двубоя с 1:2.
Хавиер Ернандес отбеляза дебютното си попадение за Байер (Леверкузен) при разгрома с 4:1 над БАТЕ. Чичарито обеща "още много" на феновете.

Първият кръг от груповата фаза в Шампионската лига вече отмина и ни направи свидетели на някои много интересни резултати.

Двата манчестърски гранда загубиха първите си битки в най-престижния европейски клубен турнир още във вторник.

Пак във вторник, Кристиано Роналдо излезе еднолично на първата позиция в голмайсторската листа на турнира за всички времена с хеттрика си срещу Шахтьор (Донецк).

24 часа по-късно, Лион Меси излезе със своята Барселона на „Олимпико“, но пропусна да се разпише, а каталунците успяха да вземат само точка срещу римските „влъци“.

Освен тези, станахме свидетели и на още доста рекорди и неприятни моменти в първите две вечери от Шампионската лига.

Ето и нашите топ 10 снимки за началото на най-престижния европейски клубен турнир. Може да ги видите в галерията.