Волейболистите на два гейма от финалите на Лигата

Волейболистите ни са на два гейма от участие във финалите на Световната лига Снимка: fivb.org
Волейболистите ни са на два гейма от участие във финалите на Световната лига

Два гейма разделят волейболните национали от участие във финалната фаза на Световната лига. Това показа класирането в групите след изиграването на поредните срещи от последния уикенд на първата фаза.
Късно снощи Сърбия падна с 0:3 от Аржентина у дома и приключи участието си в този етап с 21 точки.

Толкова има и нашият национален отбор, но на тима ни предстои последен мач с Русия днес. Ако волейболистите успеят да спечелят два гейма те ще прибавят още една точка към своя актив. Така с 21 точки "плавите" ще бъдат под въпрос за финалната осмица в Гданск.

При загуба с 0:3 или 1:3 тимът ни ще трябва да изчака втората  среща Италия-Куба, която се играе тази вечер от 21,30 ч. в Модена.

Кубинците са другият конкурент на тима ни за участие в следващата фаза. Онази вечер те загубиха с 0:3 и събраха 20 точки. При успех на Италия с 3:0 или 3:1 те ще останат с този актив и именно те ще бъдат най-слабият втори отбор в групите. Тогава на финалите ще играят Бразилия, САЩ, Полша, Русия, България, Сърбия, Аржентина и Италия.

Най-лошият вариант е наша загуба с 0:3 или 1:3 и победа на Куба без значение от резултата. Тогава тимът ни може да остане извън финалите в Гданск заради по-лошото си геймово и точково отношение.

След снощната победа на Бразилия над Полша с 0:3 пък е сигурно, че Селесао ще завърши на първо място в група А, а второто място ще бъде за САЩ. Американците играят днес и утре срещу Пуерто Рико и се нуждаят от само точка, за да заемат тази позиция. Трети ще бъде Полша, но тимът има гарантирано участие във финалната фаза като неин организатор.