Англия и Ейре не се победиха

Франки донесе равенството на домакините Снимка: Getty Images
Франки донесе равенството на домакините

Англия и Ирландия завършиха 1:1 в контролна среща, играна на "Уембли" и вече 28 години "трите лъва" нямат успех над този съперник.

Първото полувреме бе сравнително равностойно с малко положения пред двете врати. Играчите на Ейре първи успяха да открият резултата в 13-ата минута. Тогава Шеймъс Коулмън центрира чудесно от дясно и Шейн Лонг между давма защитници на съперника успя да играе с глава и да прати топката във вратата за 0:1.

Англия обаче бързо успя да се съвземе и в 23-ата минута Даниел Стърижд навлезе в наказателното поле, финтира двама бранители и центрира към точката на дузпака, където Франк Лампард успя да овладее и да прати кълбото във вратата за 1:1.

През второто полувреме Англия повече владееше топката, но отново головите положения не бяха особено много.

В края на мача Англия създаде две чудесни възможности за гол, но и в двата случай вратарят Том Форд се намеси решително. Първо в 84-ата минута Окслейд-Чембърлейн изскочи очи в очи със стража, но стреля право в тялото му.

Две минути по-късно и Уолкът имаше прекрасна възможност в наказателното поле, но и неговият изстрел бе избит с крак от вратаря на съперника.