България остана със сребро в Евролигата

Волейболистките останаха със сребро в Евролигата Снимка: cev.lu
Волейболистките останаха със сребро в Евролигата

Волейболните ни националки останаха на второ място във второто издание на европейската лига. Тази вечер тимът ни отстъпи с 1:3 на миналогодишния щампион и трети от последното световно първенство тим на Сърбия. С успеха „плавите" заслужиха и правото догодина да играят в турнира Гран При, дамският еквивалент на Световната лига.

Това бе пети сблъсък между двата състава през този сезон и четвърта победа за „плавите". Те бяха съпернички на отбора ни и в предварителната група.

България пък отбеляза прогрес след като през миналата година в дебюта на турнира нашите отново играха на финалите, но взеха само бронз. За женския ни отбор финалът тази вечер бе първи спор за титла в състезание от 29 години насам.

За последно България е стигала до последния сблъсък на европейското първенство през 1981 г. В другото голямо състезание, в което съставът ни е стигал до по-предно класиране в последните години - европейското първенство във Варна през 2001 г. нашите останаха трети.

Сега бронзът в европейската лига отиде при състава на Турция. Домакините все пак излязоха за мача си с Израел въпреки сериозното политечско напрежение между двете страни и въпреки че в предварителната група срещите не се играха.

Двубоят в Анкара обаче бе при закрити врати и при безпрецедентни мерки за сигурност. Засилена охрана имаше и при срещата на България и Сърбия.

Най-резултатна за българския тим бе опитната Антонина Зетова с 18 точки. За Сърбия със същия актив завърши Йована Бркочевич.