И Ливърпул започна годината с победа

Щастливият мениджър Рой Ходжсън поздравява автора на победния гол в мача Джо Коул Снимка: Getty Images

Ливърпул започна 2011 г. с победа - 2:1 над Болтън с гол на Джо Коул в последната минута, за който остана сериозно съмнение, че е от засада.

Мениджърът Рой Ходжсън бе най-щастливият човек на "Анфийлд", след като преживя стреса, че издънката срещу Уулвърхемптън през седмицата е на път да се повтори, когато Кевин Дейвис откри резултата за Болтън в края на първото полувреме.

Ходжсън, за когото вече се говори с много голяма увереност, че е на път да бъде сменен от американските собственици на Ливърпул, обаче явно се радва на подкрепата на играчите си, които се бориха докрай за победата и за своя мениджър

Титулярният капитан на отбора Стивън Джерард, който замени в 21-ата минута контузилия се Раул Мейрелеш, се отличи с две асистенции, подавайки за головете на Фернандо Торес и Джо Коул, донесли успеха за "червените" и изкачили ги с едно място нагоре в класирането до деветата позиция.

Българинът Мартин Петров игра съвсем малко в края на срещата, заменяйки Мартин Тейлър в 82-ата минута.

Междувременно Манчестър Сити продължи да диша във врата на съгражданите си от Юнайтед след победа у дома над Блекпул с 1:0 с гол на Анди Джонсън. Голмайсторът на Сити Карлос Тевес пропусна да реализира дузпа, но въпреки това те взеха трите точки и отново делят първата позиция с "червените дяволи", отстъпвайки им само по голова разлика след тяхната победа над Уест Бромич с 2:1 по-рано днес.

Най-красивия гол в кръга отбеляза Гарет Бейл с бомбен шут от пряк свободен удар от над 25 метра, показвайки, че не е оставил феноменалната си форма в 2010 години и през новата 2011 ще продължи да бъде една от най-ярките звезди в Англия и Европа. Попадението на уелският халф бе единствено в лондонския сблъсък Тотнъм - Фулъм и достатъчно за победата на "шпорите" с 1:0.

В последния мач от днешната програма на 21-ия кръг Арсенал демонстрира изключителен футбол и спечели с 3:0 срещу Бирмингам като гост. За домакините това бе едва второ поражение пред собствена публика от началото на сезона. Робин ван Перси откри резултата още в 12-ата минута, когато негово изпълнение от пряк свободен удар рикошира в тялото на Лий Боуйър и не остави шансове на Фостър.

Самир Насри удвои преднината на "артилеристите" в 58-ата минута с фантастичен удар от границите на наказателното поле след пас на Сеск Фабрегас. Нещастието на домакините стана пълно, когато в 66-ата минута Роджър Джонсън си заби нескопосано топката в мрежата от непосредствена близост, след като Фостър с мъка отрази удар на Фабрегас.

С трите точки Арсенал се доближи само на две от първото място с актив от 39 точки. С вкараните три попадения пък атаката на лондончани е най-резултатната в английския елит с отбелязани 42 гола.