Порто на крачка от полуфинал в Лига Европа

Порто спечели с 5:1 срещу Спартак (Москва) и почти си гарантира участие в полуфиналите на турнира Лига Европа Снимка: getty images

Отборът на Порто почти си гарантира участието в полуфиналите на турнира Лига Европа след успех с 5:1 срещу Спартак (Москва). Двубоят се игра на „Ещадио ду Драгао" в Порто. С хеттрик за победителите се отчете колумбийският нападател на домакините Радамел Фалкао.

Голяма част от попаденията в мача паднаха през второто полувреме. На почивката Порто се прибра със скромен аванс - 1:0. След паузата обаче домакините решиха в своя полза не само този двубой, но и спорът като цяло. Успехът бе постигнат само дни след като Порто спечели и шампионската титла на Португалия. Реваншът в Москва е след седмица.

На полуфиналите в турнира Лига Европа Порто почти сигурно ще се изправи срещу Виляреал.

Другият полуфинал пък се очертава да бъде изцяло португалски. Бенфика вече почти си гарантира участието в топ 4 на Лига Европа след като спечели с 4:1 срещу ПСВ Айндховен.

Брага пък направи 1:1 с Динамо (Киев) като гост. И двата гола в срещата бяха отбелязани от играчи на домакините като Ярмоленко откри резултата н 6-ата минута, а Вукойевич си отбеляза автогол в 13-ата.

Звездата на Динамо Андрий Шевченко бе изгонен от игра в 60-ата минута, по същия начин, по който и Робин ван Перси получи червен картон в 1/8 финала между Барселона и Арсенал в Шампионската лига, след като отбеляза гол след съдийски сигнал.

Шевченко се появи в игра чак на полувремето Бившият футболист на Милан и Челси си изкара на бързо червен картон и остави своите съотборници с човек по-малко. Шева първо бе официално предупреден в 53-та минута, а осем минути по-късно потегли към съблекалнята, след като получи втори жълт картон.

Реваншът между Брага и Динамо (Киев) е следващата седмица.