Ювентус продължава да затъва

Луиджи дел Нери отново изхаби много нерви край тъчлинията и със все по-голяма сигурност вече изглежда, че не е правилният човек за треньор на Юве Снимка: Getty Images / Guliver
Радост в лагера на Палермо Снимка: Getty Images
Радост в лагера на Палермо
Треньорът на Рома Клаудио Раниери: "Можехме да спечелим мача с Бреша, но и такива неща се случват във футбола" Снимка: Getty Images

Италианският гранд Ювентус записа нова загуба в Серия "А" - 1:2 като гост на Палермо и отстъпи с още една позиция надолу в класирането, като сега е осми.

По ирония на съдбата "Старата госпожа" бе изпреварена именно от "росанерите" ("розово-черните"), които снощи ги победиха за четвърти пореден път и се изкачиха на шесто място. В миналия кръг Юве пък бяха задминати от Удинезе, от които загубиха със същия резултат.

В интерес на истината торинци имат за какво да съжаляват в този мач, тъй като през първото полувреме не им беше свирена чиста дузпа за игра с ръка, което призна и наставникът на домакините Делио Роси.

След почивката "бианконерите" имаха игрово превъзходство, но новото попълнение - нападателят от Каляри Алесандро Матри, не успя да го реализира.

Междувременно основният преследвач на лидера Милан - отборът на Наполи, не успя да се възползва от нулевото равенство на "росонерите" с третия в класирането Лацио във вторник и даже загуби като гост на Киево с 0:2. Така "летящите магаренца" се превърнаха в "черни котки" за южняците, след като и през есента ги биха с 3:1 насред Неапол.

"Твърде много наши играчи имаха лош ден и се представиха под нивото си. Знаем, че Киево ще направят мача много интензивен и физически сблъсък. Случва се да загубиш и просто трябва да извлечем поуките, за да се възползваме от тях за в бъдеще. Може би трябваше да направя повече промени в състава", заяви след мача треньорът на Наполи Валтер Мадзари.

Четвъртият в таблицата Рома също се изложи в този кръг, завършвайки наравно 1:1 у дома с Бреша, макар че не може да се каже, че резултатът е реален с оглед показаното на терена, тъй като гостите имаха два удара във вратата, един от които обаче се оказа голов.

Довечера е последният мач от кръга, в който Интер гостува на опашкаря Бари.