Пълна неяснота в три от квалификационните групи

Хелдер Пощига (вдясно) куфее заедно с Карлош Мартинс след отбелязването на единствения гол във вратата на Норвегия Снимка: Getty Images

Страхотна интрига се заплете в три от евроквалификационните групи за шампионата в Полща и Украйна догодина.

Абсолютна неяснота ще има буквално до последните минути в групите "B", "F" и "H" след изиграването на тазвечершните срещи.

Русия, Словакия и Ейре постигнаха победи в група "B" и окупират върха във временното класиране с по 13 точки.

"Братушките" съумяха да обърнат Армения, който все още има теоретични шансове за класиране, след като първи допуснаха гол в мача.

Хеттрик на звездата на Тотнъм Роман Павлюченко обаче успокои феновете на стадион "Петровски" в Санкт Петербург.

Словакия се наложи изненадващо трудно над аматьорите от Андора с 1:0, отбелязвайки гол след повече от час игра.

Неостаряващият Роби Кийн пък вдъхнови ирландците в Скопие и с двете си попадения прекърши Македония още до почивката.

По същия начин изглеждат нещата в група "H", където Португалия излезе начело след минимална домакинска победа над Норвегия. Дания пък взе своето в Рейкявик и заедно с първите два отбора има по 10 точки.

Бившият европейски шампион Гърция си възвърна първото място в група "F", което загуби само за 24 часа след снощната победа на Хърватия над Грузия.

"Елините" надвиха аутсайдера Малта с 3:1 и отново имат точка преднина пред хърватите, които делят второто място с Израел, победил Латвия с 2:1 като гост.

Последните квалификации за Евро 2012 през този сезон ще се изиграят на 7 юни, като програмата за тогава е: