Гуардиола: Треньорът на Барселона не коментира съдии

Гуардиола отказа да търси извинение в съдиите след равенството на Барселона със Севиля Снимка: Getty Images

Треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола отказа да коментира съдийството на мача на каталунците срещу Севиля, завършил 1:1. Това равенство на Барса позволи на Реал да се доближи на 5 точки от лидера в Испания.

А съдията в тази среща отказа да свири дузпа за събарянето на Боян Къркич в наказателното поле и освен това отмени гол на Лионел Меси преди почивката.

„Съдиите винаги се стараят да са на ниво - изнесе урок по дипломация Пеп Гуардиола на пресконференцията след мача. - Аз съм представител на институцията Барселона. Не искам да говоря за отменения гол на Меси. Треньорът на Барселона не коментира съдийството."

Но треньорът на каталунците охотно прие да поговори за представянето на своите футболисти срещу Севиля и даде да се разбере, че е останал сравнително доволен от играта им.

„Представихме се добре срещу един страхотен тим - допълни Гуардиола. - Може би заслужавахме повече от равенството, особено след играта ни през първото полувреме. Но Севиля заигра много по-добре след почивката и тимът им показа, че психически е много устойчив.

„Като цяло, съм доволен от играта ни. Винаги се опитваме да контролираме мача, но понякога съперникът ти се оказва твърде силен. Все пак не сме загубили и продължаваме напред."